Poznaj kilka prawdziwych historii,
konkretnych wyzwań

Tu nie znajdziesz wyłącznie sukcesów. Prawda jest taka, że wielu przedsiębiorców się wypala, wiele biznesów znika z rynku.

Dobra wiadomość jest taka, że są też firmy, które nawet mimo problemów w branży mocno się rozwijają.
Generują DOBRE ZYSKI i nimi dzielą się z pracownikami.


Sieć trzech sklepów

Pracowałem na etacie w hurtowni spożywczej. Poznałem branżę doskonale. Założyłem swój własny biznes, najpierw jeden sklep, potem drugi i trzeci. Uważałem i dalej uważam, że na sprzedaży znam się doskonale, a finanse powierzyłem zewnętrznej księgowej. Wydawało mi się, że to wystarczy w zarządzaniu finansami. Ktoś kiedyś mi proponował wsparcie controllingowe, ale nie czułem wielkiej motywacji, aby z tego skorzystać. Niestety przeinwestowałem. W otoczeniu trzeciego sklepu pojawiła się konkurencja, która zabrała znaczącą część moich klientów. Nie byłem wstanie uratować biznesu. Zbankrutowałem, moja rodzina, którą zatrudniałem straciła pracę, a ja zostałem zmuszony wrócić na etat.

Branża IT

Założyłem firmę ze znajomymi 20 lat temu. Liczyliśmy, że po 10 latach ciężkiej pracy będziemy odcinać kupony. Niestety wciąż musimy pracować w pocie czoła i to tak pewnie to emerytury. Mam poczucie, że marzenia o korzyściach z prowadzenia biznesu i wolności finansowej odeszły w nieznane. 

Branża nawozów

Przejęłam firmę po rodzicach. Wydawało mi się, że teraz zrobię po swojemu bardzo dużo, że firma będzie funkcjonować lepiej. Jest więcej pracy niż przypuszczałam i mam wrażenie, że tylko ja myślę o przyszłości firmy, a pracowników interesuje tylko ich własne korzyści

Sklep

Firma moja funkcjonowała przez lata bardzo dobrze. Niestety kryzys spowodowany pandemią, a teraz wojna w Ukrainie stawia znak zapytania czy firma przetrwa. Nie mam już poduszki finansowej, wydaje mi się, że poczyniłam już wszystkie możliwe oszczędności. Tu nie chodzi już o to, aby wyjść na zero, ale o przetrwanie.

Prywatna klinika

Przejąłem zarządzanie firmą po rodzicach, którzy wciąż tu pracują. Pracownicy znają mnie od małego, bo jako dziecko tu przychodziłem. Teraz muszę nimi zarządzać. Mam problem z tym, aby traktowali mnie jako szefa.

Produkcja i handel

Gdy zakładałem firmę potrafiłem wszystko policzyć na kartce papieru, potem w Excelu. Zatrudniłem nawet dyrektora finansowego, zrobiłem audyt finansów i …. dowiaduję się, że najlepsi klienci ciągną mój biznes w dół

Produkcja i handel

Prowadzę firmę z bratem, jest to biznes rodzinny. Informację nt. finansów otrzymuję od doświadczonej księgowej ze wsparciem analityka. Żyliśmy w przekonaniu, że wszystko jest pod kontrolą choć miałem poczucie, że to spokój przed burzą. Przyszła pandemia. Brak czujności spowodował, że ratujemy biznes przed bankructwem.

W jakiej jesteś sytuacji i kiedy możemy Ci pomóc?

Takich historii jest więcej. Niektóre mają pozytywne zakończenie, poczucie spełnienia, a inne …. stres, depresja, walka o przetrwania, czasem powrót na etat. Jeżeli Twoja firma prawdziwie tonie, to zwróć się o pomoc do prawników czy dyrektorów finansowych. To moment pójścia do szpitala na operację. W takim momencie my już nie pomożemy. 


Jeżeli natomiast:

·       widzisz, że nadciągają chmury i będzie niebezpiecznie

·       już jesteś w kryzysie, ale masz jeszcze czas na reakcję

·       rosną Ci obroty, ale zyski spadają

·       albo rozwijasz się i chcesz bardziej, myślisz o skalowaniu firmy


to chętnie staniemy z Tobą, aby stawić czoła Twoim wyzwaniom.
Przejdź do zakładki kontakt, zadzwoń lub napisz do nas.

Kryzys - szansa czy zagrożenie?

W poważanym forum Coraz Lepszych Przedsiębiorców zadaliśmy ostatnio pytanie jak właściciele firm oceniają obecną sytuację. Obok odpowiedzi.

A Ty w jakiej jesteś sytuacji?
Chcesz się rozwijać, walczysz o przetrwanie, zakładasz firmę?
Doświadczasz kryzysu i co zamierzasz z tym zrobić?